Düğün Çekim Teknikleri

Düğün Çekim Teknikleri

Düğün gününden birkaç saat önce hazırlıklarını yapmak zorunda olan düğün fotoğrafçısı kendisine bir çekim listesi hazırlamalıdır. Çünkü düğünler fotoğraf çekimi gerçekleştirmek için oldukça zor ve kalabalık alanlardır. Önceden yapılan teknik hazırlıklar sayesinde müşteri memnuniyeti sağlanmış olmaktadır.

Polaroid Fotoğraf Seçenekleri

Günümüz fotoğraf teknoloji vasıtasıyla gelin damat fotoğrafı ve diğer ambiyanslar her ne kadar modern bir çizgide çekilse de bazen nostaljik talepler de olabilmektedir. Polaroid her ne kadar 1940’lı yıllarda üretilen eski bir fotoğraf tekniği olsa da içerdiği siyah beyaz görüntü kalitesi neticesinde sanatsal fotoğraf kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle isteyenler için düğün fotoğraflarından birkaçı polaroid olarak hazırlanmakta ve hoş bir detay olarak anında çıkarılma özelliği kullanılmaktadır.

Fotoblok Seçenekleri

Bir başka tercih edilen fotoğraf türü henüz yeni olan fotoblok stilidir. Burada kartondan daha ince bir yapıda olan fotoblok fotoğrafları çekilmekte ve fotoğraf bantlarından daha kalın ve daha sağlam yapısıyla bir ömür saklanabilmektedir. Tercih edenlere göre düğün fotoğrafçıları hizmet kataloglarında bu tarz fotoğraflara da yer vermektedir.

Düğün Hikayesi Çekim Teknikleri

Son on yılda oldukça popüler bir hale gelen düğün hikayesi konseptli fotoğraflar günümüzde her düğünde tercih edilen seçenekler arasında. Düğün hikayeleri iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayrılmaktadır. Örneğin gelinin evde ya da kuaför salonundaki düğün hazırlıkları iç mekan çekimlerine dahildir. Damadın gelini almaya gidiş evreleri ise dış mekanda gerçekleşmektedir. Düğün fotoğrafçıları iç ve dış mekan bazlı özel ışıklar kullanarak fotoğrafın en kaliteli bir şekilde ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Aynı zamanda isteğe göre süreleri dakika oranlarına göre değişen kısa videolar da çekilmektedir. Bir kolaj oluşturan düğün hikayesi aile albümlerine alternatif olarak geliştirilmiştir. Tamamen kişilere özel olması beğeni ve talep düzeyini arttırmıştır.

Düğün Hatıra Fotoğrafı Teknikleri

Düğün fotoğrafçılığı hizmetleri arasında hatıra fotoğrafları da yer almaktadır. Bu fotoğraflarda baş özneler gelin ve damattır. Ancak kimi hatıra fotoğraflarında tercihe göre anne- babalar, yakın akrabalar ve yakın arkadaşlar da yer almaktadır. Bu fotoğraflar da iç ve dış mekan olarak kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.